Мобільна амбулаторія безоплатно надаватиме послуги з тестування і профілактики соціально значущих хвороб у Одеській області
6 лютого 2025З 17 лютого 2025 року в Одеській області розпочинає роботу мобільна амбулаторія державної установи Одеський обласний центр контролю та профiлактики хвороб (ЦКПХ) , що надаватиме послуги з профілактики та скринінгу соціально значущих хвороб: вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ), туберкульозу (ТБ), вірусних гепатитів (ВГ) та інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ).
Які послуги надаватимуть мобільні амбулаторії
У спеціально облаштованій мобільній амбулаторії люди зможуть конфіденційно та безоплатно обстежитися на ВІЛ, ТБ, вірусні гепатити та ІПСШ, а також проконсультуватися щодо профілактики хвороб. У разі виявлення інфекцій за результатами скринінгу люди одразу отримають направлення до медичних закладів.
Як працюватимуть мобільні амбулаторії
В амбулаторії працюватиме мультидисциплінарна команда, до складу якої входитимуть:
- співробітник обласного центру контролю та профілактики хвороб, який координуватиме діяльність амбулаторії;
- медична сестра або лікар закладу охорони здоров’я;
- соціальні працівники з неурядових організацій, які надають послуги з профілактики і догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ, а також штатні соціальні працівники ЦКПХ.
Графіки роботи та маршрути виїздів
Актуальна інформація про графіки роботи та маршрути виїздів амбулаторії буде опубліковано на нашому сайті. Слідкуйте за оновленнями.
Спеціалізоване авто для Одеського регіону закуплено в рамках співпраці Міністерство охорони здоров’я України та Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією через UNICEF Ukraine та обладнані Центр громадського здоров’я України.
Програма спрямована на зниження рівня соціально значущих інфекційних захворювань в Україні та підвищення рівня раннього виявлення небезпечних хвороб, що сприятиме ефективнішому лікуванню та зменшенню ризику поширення інфекцій у громадах.
Станом на 1 січня 2025 року в Україні під медичним наглядом перебували 137 780 людей з ВІЛ, з них 118 701 (86%) отримує антиретровірусну терапію.
Протягом 2024 року під медичний нагляд із діагнозом вірусним гепатитом C взято 8 031 людину, з них 430 — з гострим вірусним гепатитом C і 7601 — з хронічним. Також зареєстровано 2 364 випадки вірусного гепатиту B, з них 710 — гострого та 1654 — хронічного.
Кількість людей з новими випадками туберкульозу, за даними 2024 року, зменшилась на 8,7% порівняно з 2023 роком (18140 людей проти 19851 у 2023 році).