Гарячка Західного Нілу — як розпізнати й не захворіти
2 вересня 2024Гарячка Західного Нілу (ГЗН) є вірусним захворюванням, яке передається людині через укуси інфікованих комарів.
Основними клінічними проявами є раптовий підйом температури, головний біль, слабкість, біль у м’язах та суглобах, а також можливі висипання на шкірі. У більшості випадків захворювання протікає в легкій формі, але у деяких пацієнтів, особливо людей похилого віку або з ослабленим імунітетом, можуть виникати ускладнення у вигляді енцефаліту або менінгіту.
Епідеміологічно захворювання пов’язане з місцями, де є велика популяція комарів, зокрема поблизу водойм. Захворювання частіше реєструється в теплу пору року, коли активність комарів найбільш висока. Основним джерелом інфекції є птахи, але передача вірусу людині можлива лише через укуси комарів.
Від людини до людини хвороба не передається.
В Україні з початку серпня цього року зареєстровано 41 лабораторно-підтверджений випадок захворювання на гарячку Західного Нілу, а з початку року — 50 випадків. У літній період хворобу діагностували в Києві та Київській області, і один випадок зареєстровано в Полтавській області.
На Одещині випадки гарячки Західного Нілу не зареєстровані.
Як захиститися від зараження читайте на сайті Центр громадського здоров’я України