Епідситуація в Одеській області за період :02.06 по 08.06.2025р.
10 червня 2025За даними моніторингу захворюваність на гострі кишкові інфекції залишилась на рівні попереднього тижня. Серед дітей захворюваність зросла на 41%, проте серед дорослих відмічалось зниження на 22%. У загальній структурі захворілих питома вага дітей склала до 60%, серед яких найбільш ураженими були вікові групи 5-9 років (31%) та 1-4роки (28%).
Згідно з факторним аналізом переважна більшість хворих (35%) пов’язували захворювання з вживанням готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання; 31% – з вживанням немитих ягід, овочів, фруктів; 8% – з вживанням м’ясних і 5,5 % – молочних продуктів, придбаних на ринках у приватних осіб; 6% – яєць; 5% – з порушенням особистої гігієни та правил догляду за дітьми; 3% – з вживанням риби (у т.ч. солоної та в’яленої); по 2% – кондитерських виробів та молочних сумішей з порушенням термінів та умов зберігання; 2,5% – фактор не встановлений.
Випадки підозри на вірусний гепатит А не реєструвались. З початку року зареєстровано 2 випадки.
Захворюваність на грип та ГРВІ знаходилась на сезонному рівні та не перевищувала епідемічний поріг.
На звітному тижні, порівняно з попереднім, захворюваність знизилась на 27,2%, у тому числі серед дитячого населення – на 30,7%, серед дорослих – на 17,4%.
За даними моніторингу вірусологічних досліджень біоматеріалу від хворих серед населення циркулюють лише віруси не грипозної етіології (аденовірус).
В області з 01 червня розпочався посилений епіднагляд за холерою, який включає моніторинг циркуляції холерного вібріону на об’єктах довкілля (вода відкритих водоймищ, морська вода в зонах рекреації та стічна вода інфекційних стаціонарів (відділень), станцій біологічної очистки) та обстеження хворих з розладами шлунково-кишкового тракту на холеру.
За звітний тиждень досліджено 92 проби із зовнішнього середовища, у тому числі морська вода – 25 проб, прісна – 23, стічна – 42 (у т.ч. інфекційних стаціонарів (відділень) – 17), інші проби (баластна вода суден) – 2. Холерний вібріон не виділено.
Зареєстровано 131 хворого з розладами шлунково-кишкового тракту, всі обстежені на холеру з негативним результатом.
Повітряно-крапельні інфекції, які керуються засобами специфічної профілактики, реєструвались спорадичними випадками (кашлюк) або не реєструвались зовсім (дифтерія, кір, краснуха, епідпаротит, правець). (15%), 2 дози – 7 (15%).
Особливо небезпечні інфекції. На звітному тижні зареєстровано підтверджений вірусологічно випадок хвороби Лайма (кліщовий бореліоз) в Одеському районі (дорослий).
За минулий тиждень зареєстровано 77 випадків укусів кліщами, що більше ніж на попередньому тижні (67) на 15%. До вірусологічної лабораторії ДУ «Одеський ОЦКПХ МОЗ» за тиждень надійшло на дослідження 5 проб кліщів (на попередньому – 3), результат негативний.
За даними моніторингу за тиждень отримали укуси тваринами 118 осіб проти 107 на попередньому тижні.
З початку року в області лабораторно підтверджено 217 випадків сказу серед тварин, з них 208 – серед диких (лисиці, шакали) та 9 – серед свійських (коти, собаки). Випадки реєструвались на всіх адміністративних територіях: Подільський район – 57, Березівський – 47, Болградський – 33, Ізмаїльський – 31, Б-Дністровський – 28, Роздільнянський – 20 та Одеський – 1.
Епідемічна ситуація залишається на контролі.