Епідситуація в Одеській області за період : 01.07. – 07.07.2024р.

За даними моніторингу захворюваність на гострі кишкові інфекції в області, у порівнянні з попереднім тижнем, зросла  на 20% за рахунок дитячого населення, де ріст  на 31%. Серед дорослого  населення захворюваність на ГКІ залишилась майже на рівні попереднього тижня. 

У структурі захворюваності діти складали 62%, а серед них найбільш ураженою була вікова група 1-4 роки, на яку прийшлося  49%.

          Згідно з факторним аналізом переважна більшість хворих (27%)  пов’язували захворювання з вживанням немитих ягід, овочів, фруктів; 21% – готових домашніх страв з порушенням технології приготування та зберігання;  по 12% – з вживанням молочних продуктів, придбаних на ринках у приватних осіб та з порушенням особистої гігієни та правил догляду за дітьми; 9% – з вживанням м’ясної продукції; по 4% –  рибної продукції та купанням в морі; по 3% – з вживанням яєць та  кондитерських виробів.

          За звітний тиждень, з метою моніторингу циркуляції холерного вібріону на об’єктах довкілля  (вода відкритих водоймищ, морська вода в зонах рекреації та стічна вода інфекційних стаціонарів (відділень), досліджено 89  проб, у тому числі морська вода – 18 проб, прісна – 23, стічні води інфекційних стаціонарів (відділень) – 44, інші (баластні води) – 4.  

       Холерний вібріон не виділено.

       Зареєстровано 255 хворих з розладами шлунково-кишкового тракту, з них обстежено на холеру 251  з  негативним результатом.

           Вірусний гепатит, повітряно-крапельні інфекції реєструвались спорадичними випадками (вірусний гепатит, кашлюк, кір, скарлатина, епідпаротит) або не реєструвались зовсім (краснуха, дифтерія, правець, поліомієліт). 

         Зареєстровано за минулий тиждень 1 лабораторно підтверджений випадок кору у дитини віком до року в Одеському районі.  Дитина не щеплена за віком.

Всього з початку року в області лабораторно підтверджено 17 випадків кору, у т.ч. 9 дітей (Одеський район – 11, у т.ч. м. Одеса – 6;  Ізмаїльський – 5 та Березівський – 1 випадок). Із захворілих щеплені згідно з віком 6 осіб, не щеплені – 11.

На звітному тижні зареєстровано 12 випадків підозри на кашлюк, що вдвічі менше, ніж на минулому тижні (23). Захворювання реєструвались спорадичними випадками в Одеському (6 випадків) та Ізмаїльському (6 випадків) районах. 

           За даними моніторингу за звітний тиждень отримала укуси тваринами 96 осіб, що на 23% більше ніж на  попередньому тижні (78 укусів). Випадків сказу серед людей не зареєстровано. 

З початку року в області зареєстровано 93 лабораторно підтверджених  випадки сказу серед тварин, з них 13 (14%) – серед домашніх, 80 (86%) – серед диких (лисиці, шакали, дикі коти). Найбільша кількість випадків зареєстрована у Подільському (24 випадки), Болградському (18) та Одеському (14) районах. На інших територіях: Ізмаїльський – 12 випадків, Б-Дністровський – 11 випадків, Березівський – 10 випадків, Роздільнянський – 4 випадки. 

         Епідемічна ситуація залишається під контролем.

Знайти